Informacje o wypadku w Meksyku

home
Informacje o wypadku w Meksyku

11 kobiet z Opus Dei oraz wiozący je kierowca autobusu zginęło w wyniku tragicznego wypadku samochodowego, do którego doszło 13 września w Meksyku....

„Dusza kanapowa”

Łaski i inne
„Dusza kanapowa”

W tych dniach tysiące młodych wraca do swych domów. Po spotkaniu z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, są pełni nadziei i mają...

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Od Prałata

List Prałata (wrzesień 2016)

List Prałata (wrzesień 2016)

Bp. Javier Echevarría rozważa tajemnicę Krzyża i przypomina o tym, iż towarzyszenie chorym i osobom starszym na ich drodze cierpienia jest jednym z uczynków miłosierdzia oddającym chwałę Bogu.

Wiadomość dnia

"Ten, kto kocha, oddaje siebie samego"

Czas jest naszym skarbem, „pieniądzem”, za który mamy kupić wieczność. (Bruzda, 882)

Jakże smutne jest życie polegające jedynie na zabijaniu czasu, trwonieniu tego Bożego skarbu! Nic nie może usprawiedliwić takiego postępowania. Niech nikt nie mówi: Otrzymałem tylko jeden talent, nie mogę zyskać niczego. Również przy pomocy jednego talentu możesz godziwie zasłużyć. Jakże to smutne, kiedy ktoś nie potrafi wykorzystać swoich wielkich lub małych zdolności, które Bóg dał człowiekowi, aby służył ludziom i społeczeństwu!

Kiedy chrześcijanin zabija swój czas na ziemi, naraża...

Św. Josemaría Escrivá
"Tam gdzie są wasi bracia, tam gdzie są wasze dążenia, wasza praca, wasze miłości, tam jest miejsce waszego codziennego spotkania z Chrystusem".