Siła zaczynu

Siła zaczynu

Chrześcijanin, który jest powołany do uświęcania się w swoim zawodzie, musi być ze świata, ale nie może być światowy. Powinien z realizmem uznawać...

Prałat w Irlandii

Inne
Prałat w Irlandii

Od 18 do 21 kwietnia ks. prał. Fernando Ocáriz pojechał do Irlandii. Jest to jego pierwsza podróż poza granice Włoch jako prałata Opus Dei.

Wierność Bogu

Książki
Wierność Bogu

W książce "Wierność Bogu" ks. prof. Jorge Miras w ciekawy sposób ilustruje przekonanie św. Jana Pawła II: „Temu, kto nie zdecyduje się pokochać na...

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

“Jako dzieci pozbędziecie się smutków”

Jako dzieci nie będziecie mieć trosk: dzieci natychmiast zapominają o przykrościach i powracają do swoich zabaw. – Dlatego też, gdy zawierzycie całkowicie Bogu, pozbędziecie się wszelkich zmartwień, ponieważ znajdziecie odpoczynek w Ojcu. (Droga, 864)

Na początku lat czterdziestych musiałem często jeździć do Walencji. Brakło mi na to zupełnie środków. Ja, biedny księżyna i ci, którzy — jak wy teraz — przychodzili do mnie, zbieraliśmy się na modlitwę, gdziekolwiek było to możliwe. Czasami na odludnym brzegu morza (...)

Otóż, pewnego dnia, kiedy po wspaniałym zachodzie słońca zapadł zmierzch, zobaczyliśmy, że do brzegu przybija łódź. Wyskoczyli z niej na brzeg ludzie ogorzali, silni jak skała, mokrzy, o nagich torsach, tak...

Św. Josemaría Escrivá
"Powtarzam niestrudzenie, że winniśmy być duszami kontemplacyjnymi pośród świata, które starają się przemienić swoją pracę w modlitwę"