Laudato si' – pieśń nadziei

home
Laudato si' – pieśń nadziei

Publikujemy artykuł prof. Antonia Torrasa, teologa z Papieskiego Uniwersytetu Św. Krzyża, poświęcony encyklice „Laudato si'” Papieża Franciszka.

Matka kapłana

Matka kapłana

Nie wiem co powiedzieć... Jestem matką kapłana. Matką wyświęconego przed dwoma tygodniami księdza Wojciecha, kapłana Opus Dei...

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Historia Opus Dei w Polsce
Historia Opus Dei w Polsce
Nowości w Polsce
Msze o św. Josemarii w Polsce (26 czerwca 2015)
Nowości w Polsce
Święcenia naszych synów

Od Prałata

List od Prałata (Lipiec 2015 r.)

List od Prałata (Lipiec 2015 r.)

Prałat Javier Echevarría przypomina jak ważna w każdej rodzinie jest wzajemna pomoc w rozwoju życia chrześcijańskiego, by każdy mógł wzrastać w wierze i cnotach.

Wiadomość dnia

"Wola, energia, przykład"

Wola. – Energia. – Przykład. – Co ma być wykonane, wykonaj… Bez wahania… Bez oglądania się na innych… Bez tego ani Cisneros nie byłby Cisnerosem , ani Teresa de Ahumada nie byłaby Świętą Teresą…, ani Iñigo de Loyola Świętym Ignacym… Bóg i odwaga! – Regnare Christum volumus! (Droga, 11)

Miles – żołnierz. Tak nazywa Apostoł chrześcijanina. Otóż w tej błogosławionej, chrześcijańskiej walce miłości i pokoju o szczęście wszystkich dusz są w Bożych szeregach żołnierze zmęczeni, głodni, poranieni... lecz radośni: niosą w sercu niezawodne światło zwycięstwa. (Bruzda, 75) 

Nie wiesz, czy to spadek kondycji fizycznej, czy też ogarnął cię rodzaj wewnętrznego znużenia, czy obie te rzeczy na raz... Walczysz bez walki, bez pragnienia autentycznej poprawy, aby przekazywać...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość, której Pan Nasz wymaga od ciebie, osiąga się przez wykonywanie — z miłością do Boga — pracy i codziennych obowiązków, które zazwyczaj składają się z rzeczy małych".