Młody duchem

Nowości w Polsce
Młody duchem

19 września w wieku 91 lat zmarł prof. Aleksander Krzymiński. Aktywnie uczestniczył w początkach pracy apostolskiej Opus Dei w Polsce.

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

"Czcić Go i wielbić, szerząc wszędzie Jego Królestwo"

W służbie Bogu nie ma prac mało znaczących: wszystkie są bardzo ważne. – Znaczenie danej pracy zależy od poziomu duchowego osoby, która ją wykonuje. (Kuźnia, 618)

Czy rozumiecie, dlaczego dusza przestaje zażywać pokoju i pogody, kiedy oddala się od swego celu, kiedy zapomina, że Bóg ją stworzył dla świętości? Starajcie się nigdy nie zagubić tego nadprzyrodzonego punktu widzenia, również w czasie rozrywki lub odpoczynku, które w życiu każdego są równie potrzebne jak praca.

Choćbyście zdobyli uznanie i autorytet w swej pracy zawodowej i osiągnęli wybitne sukcesy w wyniku tej pełnej wolności inicjatywy w działalności doczesnej, ale przy tym...

Św. Josemaría Escrivá
"Marzę - i to marzenie się spełniło - o mnóstwie dzieci Bożych uświęcających się w swoim życiu zwyczajnych obywateli, dzielących pragnienia, zapał i wysiłki innych ludzi"