„Kochają mnie do szaleństwa”

Książki
„Kochają mnie do szaleństwa”

Wielkiej miłości, która pokonuje lęk i pomaga przezwyciężyć chorobę, poświęcona jest najnowsza książka Brygidy Grysiak „Kochają mnie do szaleństwa”. ...

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Historia Opus Dei w Polsce
Historia Opus Dei w Polsce
Nowości w Polsce
Msze o św. Josemarii w Polsce (26 czerwca 2015)
Nowości w Polsce
Święcenia naszych synów

Od Prałata

List Prałata (listopad 2015)

List Prałata (listopad 2015)

Chrześcijańska wizja jest prawdziwym antidotum na strach, który opanowuje ludzi w obliczu tego niedoświadczonego przejścia, które jednak "nadejdzie nieubłaganie" ( św. Josemaría). O tym w listopadowym liście Prałata Opus Dei.

Wiadomość dnia

"Dobre wykończenie zadań"

Świętość składa się z wielu aktów heroizmu. – Dlatego w pracy wymaga się od nas heroizmu dobrego „wykańczania” zadań, które do nas należą, dzień po dniu, chociażby się powtarzały te same zajęcia. W przeciwnym razie – nie chcemy być święci! (Bruzda, 529)

Zapytałeś mnie, co możesz ofiarować Bogu. – Nie muszę się zastanawiać nad odpowiedzią: to samo, co zawsze, ale lepiej wykonane i ukoronowane miłością, która każe ci myśleć bardziej o Nim, a mniej o sobie. (Bruzda, 495)

Kiedy podejmowałeś na nowo swoją codzienną pracę, wymknął ci się jakby okrzyk protestu: ciągle to samo! A ja ci powiedziałem: Tak, ciągle to samo! Ale ta zwyczajna praca – taka sama, jaką wykonują twoi koledzy po fachu – ma być dla ciebie nieustanną modlitwą, która...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość składa się z heroizmów. — Dlatego w pracy wymaga się od nas heroizmu dobrego 'wykończenia' zadań, które do nas należą, dzień po dniu".