Laudato si' – pieśń nadziei

home
Laudato si' – pieśń nadziei

Publikujemy artykuł prof. Antonia Torrasa, teologa z Papieskiego Uniwersytetu Św. Krzyża, poświęcony encyklice „Laudato si'” Papieża Franciszka.

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Historia Opus Dei w Polsce
Historia Opus Dei w Polsce
Nowości w Polsce
Msze o św. Josemarii w Polsce (26 czerwca 2015)
Nowości w Polsce
Święcenia naszych synów

Od Prałata

List Prałata (październik 2015)

List Prałata (październik 2015)

"Czy modlimy się dużo, aby czynić Dzieło każdego dnia?". To pytanie stawia Prałat Opus Dei w swoim październikowym liście, dzieląc się swoimi refleksjami z okazji rocznicy założenia Opus Dei oraz innych wydarzeń z życia Kościoła.

Wiadomość dnia

"Największa rewolucja wszystkich czasów"

Gdybyśmy, jako chrześcijanie, żyli naprawdę zgodnie z naszą wiarą, nastąpiłaby największa rewolucja wszechczasów... Skuteczność współodkupienia zależy także od każdego z nas! – Rozważ to. (Bruzda, 945)

Poczujesz się w pełni odpowiedzialny, kiedy zrozumiesz, że wobec Boga masz jedynie obowiązki. A On zadba o twoje prawa! (Bruzda, 946)

Oto myśl, która ci dopomoże w trudnych chwilach: im bardziej będzie wzrastać moja wierność, tym lepiej przyczynię się do tego, aby i inni wzrastali w tej cnocie. – Jak dobrze jest mieć poczucie, że podtrzymujemy się wzajemnie! (Bruzda, 948)

Wystawiasz się na niebezpieczeństwo, że zadowolisz się tym, by żyć – lub będziesz myślał, że...

Św. Josemaría Escrivá
"W prostocie twojej zwyczajnej pracy, w monotonnych szczegółach każdego dnia winieneś odkryć tajemnicę wielkości i nowości, która dla tak wielu jest ukryta: Miłość".