Fitness duchowy

Fitness duchowy

Dźwiękowy mp3 poradnik do ćwiczeń ciała i sumienia. Audycje Radia Józef 2003-4. Możliwość wyboru odpowiedniego tematu.

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało"

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. – Rogate ergo! – Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Modlitwa jest najskuteczniejszym sposobem zdobywania dusz. (Droga, 800)

Dotąd jeszcze rozlega się po świecie wołanie Boże: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął”. – A tymczasem sam widzisz: wszystko prawie wygasło… Czy nie ogarnia cię pragnienie, by rozprzestrzeniać ten pożar? (Droga, 801)

Chciałbyś zdobyć dla swojej pracy apostolskiej tego mądrego człowieka i tamtego możnego, i jeszcze tego, pełnego cnót i rozwagi. Módl się, ofiaruj umartwienia i pracuj nad nimi swoim przykładem i słowem. – Nie chcą przyjść? –...

Św. Josemaría Escrivá
"Bóg nie wyrywa cię ze swego środowiska, nie odciąga cię od świata, od twojego stanu, ani od twoich szlachetnych, ludzkich ambicji, ani od twojej pracy zawodowej... lecz chce, abyś właśnie tam był świętym!"