List Prałata (luty 2016)

Listy pasterskie
List Prałata (luty 2016)

W swoim liście z lutego 2016 roku Prałat Opus Dei zaprasza do dobrego wykorzystania tegorocznego czasu Wielkiego Postu w Roku Jubileuszowym i rozważa...

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Historia Opus Dei w Polsce
Historia Opus Dei w Polsce
Nowości w Polsce
Msze o św. Josemarii w Polsce (26 czerwca 2015)
Nowości w Polsce
Święcenia naszych synów

Od Prałata

List Prałata (luty 2016)

List Prałata (luty 2016)

W swoim liście z lutego 2016 roku Prałat Opus Dei zaprasza do dobrego wykorzystania tegorocznego czasu Wielkiego Postu w Roku Jubileuszowym i rozważa jedno z duchowych dzieł miłosierdzia: Modlić się za żywych i umarłych.

Wiadomość dnia

"Pokuta to okazywanie troski cierpiącym"

A oto recepta dla twojej drogi chrześcijanina: modlitwa, pokuta, praca bez wytchnienia i spełnianie obowiązków z miłością. (Kuźnia, 65)

Jeśli w tej chwili nie masz pojęcia, jak konkretnie odpowiedzieć na impulsy łaski Bożej, to posłuchaj uważnie.

Pokuta oznacza dokładne wykonanie planu dnia, który sobie wyznaczyłeś, choćby ciało się sprzeciwiało, a myśl próbowała uciekać do chimerycznych marzeń. Pokuta polega na wstawaniu ze snu o określonej godzinie. A także na tym, by nie odkładać na później bez uzasadnionych racji tego zadania, które okazuje się trudniejsze czy wymagające więcej wysiłku.

Pokuta polega na...

Św. Josemaría Escrivá
"Bóg nie wyrywa cię ze swego środowiska, nie odciąga cię od świata, od twojego stanu, ani od twoich szlachetnych, ludzkich ambicji, ani od twojej pracy zawodowej... lecz chce, abyś właśnie tam był świętym!".