Od Prałata

List od Prałata (Pazdziernik 2014)

List od Prałata (Pazdziernik 2014)

Prałat zachęca, by się modlić razem z Bł. Alvaro: “Dziękuję, przepraszam, pomagaj mi bardziej”. Sugeruje, żeby prosić szczególnie za pokój i za Synod na temat rodziny.

Wiadomość dnia

"Prawdziwa miłość to wyjście poza siebie samego"

Radość chrześcijańska nie jest czymś fizjologicznym: ma fundament nadprzyrodzony i jest niezależna od chorób czy przeciwności. – Radość nie jest wesołością dzwoneczków czy zabawy ludowej. Prawdziwa radość jest czymś głębszym: pozwala nam zachować pogodę ducha, napełnia nas zadowoleniem, choć czasami twarz pozostaje surowa. (Kuźnia, 520)

Niektórzy cały dzień żyją rozgoryczeni. Wszystko budzi ich niepokój. Śpią z fizyczną obsesją, że ta jedyna możliwa „ucieczka” nie potrwa długo. Budzą się z wrogim i przygniatającym uczuciem, że już mają przed sobą kolejny dzień. Wielu zapomniało, że Pan umieścił nas na tym świeci w drodze do wiecznej szczęśliwości; nie myślą oni o tym, że osiągnąć ją mogą jedynie ci, którzy idą przez ziemię z radością dzieci Bożych. (Bruzda, 305)

Prawdziwa miłość to wyjście poza siebie samego, oddanie...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość składa się z heroizmów. — Dlatego w pracy wymaga się od nas heroizmu dobrego 'wykończenia' zadań, które do nas należą, dzień po dniu".