List Papieża do młodych

Papież
List Papieża do młodych

Z okazji prezentacji Dokumentu Przygotowawczego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów papież Franciszek napisał list do młodych.

Nadprzyrodzona motywacja (I)

Nadprzyrodzona motywacja (I)

Co oznacza "uświęcać pracę"? Tekst tłumaczy wartość nadanie zajęciom sensu Bożego, wykonanie jej z miłości do Boga i miłości do bliźniego. Zmienia to...

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Od Prałata

List Prałata (grudzień 2016)

List Prałata (grudzień 2016)

"Istnieje ryzyko, iż otaczający rozgardiasz, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, doprowadzi nas do powierzchowności i utraty skupienia na tym, iż Pan jest bardzo blisko nas". Grudniowy list Prałata Opus Dei skupia się szczególnie na Adwencie

Wiadomość dnia

"Ból upominania"

Ogromne wygodnictwo – a czasami wielki brak odpowiedzialności – kryje się w postawie przełożonych, którzy unikają trudu upominania, tłumacząc się tym, że nie chcą sprawiać cierpienia innym. Być może w tym życiu oszczędzają sobie przykrości... lecz ryzykują szczęśliwość wieczną – własną i innych – przez swoje zaniedbania, które są prawdziwymi grzechami. (Kuźnia, 577)

Święty jest „niewygodny” dla życia tylu ludzi. Lecz to nie oznacza, że ma być nie do zniesienia. – Jego gorliwość nigdy nie powinna być gorzka; jego upominanie nigdy nie powinno ranić; jego przykład nie powinien być aroganckim, moralnym policzkiem dla bliźniego. (Kuźnia, 578)

Dlatego też, jeśli w swoim życiu, czy też w życiu innych, zauważymy coś niewłaściwego, co wymaga pomocy duchowej i ludzkiej, której jako dzieci Boże możemy i powinniśmy udzie­lić, to prostym przejawem roztropności...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość składa się z heroizmów. — Dlatego w pracy wymaga się od nas heroizmu dobrego 'wykończenia' zadań, które do nas należą, dzień po dniu"