List Prałata (maj 2016)

Listy pasterskie
List Prałata (maj 2016)

Miesiąc maj to czas, aby rozwijać nasze nabożeństwo do Maryi –  proponuje w swoim liście Prałat Opus Dei. Rozważając w Ewangelii oddanie Matki Bożej...

Opus Dei w Polsce

Opus Dei w Polsce

Wikariusz regionalny: Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski

Wikariuszem regionalnym w Polsce jest ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Historia Opus Dei w Polsce
Historia Opus Dei w Polsce
Nowości w Polsce
Droga (audiobook)
Nowości w Polsce
Msze o św. Josemarii w Polsce (26 czerwca 2015)

Od Prałata

List Prałata (maj 2016)

List Prałata (maj 2016)

Miesiąc maj to czas, aby rozwijać nasze nabożeństwo do Maryi –  proponuje w swoim liście Prałat Opus Dei. Rozważając w Ewangelii oddanie Matki Bożej będziemy odczuwali potrzebę zbliżania naszych przyjaciół i znajomych do jej Syna.

Wiadomość dnia

"Abyśmy umieli otwierać dusze"

Tota pulchra es Maria et macula originalis non est in te! – Cała piękna jesteś, Maryjo, i zmazy pierworodnej nie ma w Tobie! – wyśpiewuje radośnie liturgia. Nie ma w Niej najmniejszego cienia obłudy: codziennie modlę się do naszej Matki, abyśmy umieli otwierać dusze w kierownictwie duchowym, aby światło łaski oświecało całe nasze postępowanie! – Jeżeli będziemy Ją o to błagać, Maryja uprosi dla nas odwagę szczerości, abyśmy bardziej zbliżyli się do Trójcy Przenajświętszej. (Bruzda 339)

Nie opuszczaj mnie, Panie mój! Czyż nie widzisz, w jaką bezdenną przepaść mogłoby wpaść Twoje biedne dziecko?

– Matko moja, jestem też Twoim synem. (Kuźnia 314)

Zaglądaj często do kaplicy, by powiedzieć Jezusowi: oddaję się w Twoje ramiona. – Pozostaw u Jego stóp to, co masz: swoją nędzę! – W ten sposób, niezależnie od nawału spraw, które dźwigasz ze sobą, nigdy nie stracisz pokoju. (Kuźnia 306)

Nunc coepi! – Teraz zaczynam! – To okrzyk duszy zakochanej, która w każdej...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość, której Pan Nasz wymaga od ciebie, osiąga się przez wykonywanie — z miłością do Boga — pracy i codziennych obowiązków, które zazwyczaj składają się z rzeczy małych".