Echo Katolickie o beatyfikacji  bp Alvaro del Portillo

Echo Katolickie o beatyfikacji bp Alvaro del Portillo

27 września w Madrycie odbędzie się beatyfikacja biskupa Álvaro del Portillo (1914-1994), który przed laty mówił: „[…] gdy Kościół oficjalnie ogłasza, że któreś z jego dzieci jest błogosławione, to znaczy, że cieszy się oglądaniem Trójcy Przenajświętszej.

Aktualności

FILM: Cud za wstawiennictwem don Alvaro

Cud dotyczący natychmiastowego uzdrowienia chilijskiego chłopca José Ignacio Ureta Wilson został zatwierdzony przez Stolicę Świętą i posłużył w procesie beatyfikacyjnym ks. Alvaro del Portillo.

Aktualności
Álvaro del Portillo, „skała” Opus Dei i misja w Azji

Álvaro del Portillo, „skała” Opus Dei i misja w Azji

Azja była zawsze bliska sercu biskupa Álvaro. Było to jasne, odkąd pierwsi członkowie Opus Dei przybyli do Nowego Delhi w 1993 roku. Z tej okazji biskup Álvaro poprosił o „modlitwę za początki Prałatury na tym wielkim subkontynencie”, powiedział Kevin de Souza, dyrektor ośrodka Opus Dei w Mumbai. W rozmowie z AsiaNews opowiedział o biskupie Álvaro del Portillo, który będzie beatyfikowany w Madrycie w dniu 27 września. Poniżej przedstawiamy treść wywiadu.

Aktualności
Biografia don Álvaro

Biografia don Álvaro

Álvaro del Portillo y Diez de Sollano (ur. 11 marca 1914 w Madrycie, zm. 23 marca 1994 w Rzymie), hiszpański duchowny katolicki, sługa Boży, następca św. Josemarii Escrivy na czele Opus Dei.

Aktualności